25 Ekim 2012 Perşembe

Esertepe'ye Dikmen Vadisi Benzeri Proje


 

Keçiören Esertepe'de bulunan 180 bin metrekarelik alana bölgenin en büyük parkı inşa edilecek.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Keçiören Esertepe’de Dikmen Vadisi'ne benzer bir projeyi hayata geçirerek bölgeye devasa bir park inşa etmeye hazırlanıyor..


Esertepe ile Etlik arasında kalan 180 bin metrekarelik boş alan, içinde dağ kızağından füniküler asansörüne kadar her ayrıntının yer alacağı bir rekreasyon alanı haline getirilecek.


TOKİ Başkan Yardımcısı Ayşe Çalkan ile birlikte gezdiği alanda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 180 bin metrekarelik bölgenin, TOKİ’den satın alındığını kaydederek, “Bu alana büyük bir park yapacağız. Bu park, Keçiören’in parlayan yıldızı olacak” dedi.


Asansör sistemi

Esertepe ile Etlik arasında kalan vadi şeklindeki alanda çocuklar için dağ kızağı ve çocuk oyun alanları bulunacağını, ayrıca aşağıya inen vatandaşların yeniden yukarı çıkabilmeleri için füniküler adı verilen asansör sistemi kurulacağını kaydeden Gökçek, “Ayrıca burada kamelyalar, kafeler, yürüyüş yolları ve fitness grupları da yer alacak. Parkın aşağısına yapacağımız büyük bir havuzda Gençlik Parkı’ndaki gibi fıskiye şov da gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 
Esertepe'ye Dikmen Vadisi Benzeri Proje

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder